בניית אתרים לעסקים

אם יש לכם עסק, אבל אין לכם אתר ממש כדאי לכם לקרוא את הכתבה הבאה. בעלי עסקים שאין להם כיום נוכחות דיגיטלית, מפספסים לקוחות רבים ויותר מזה, ככל הנראה המתחרים שלהם נהנים מזה. מה החשיבות של בניית אתר ואילו סוגי אתרים יש? כל מה שצריך לדעת במאמר שלפניכם.

למה כל עסק חייב אתר?

העולם שלנו השתנה המון בשנים האחרונות, הטכנולוגיה הולכת ומתפתחת, יותר ויותר אנשים מגבירים את צריכת האינטרנט שלהם וגוגל הפך למקור מידע חשוב ומשמעותי עבור משתמשים רבים.

לא משנה אם אתם עורכי דין, סוכנות ביטוח, או מוכרים מוצרים, כנראה שאתם חייבים אתר. כמעט כל חיפוש של בעל מקצוע, מתחיל בגוגל, בפייסבוק או באינסטגרם. עסקים שאין להם נוכחות דיגיטלית, טובים ככל שיהיו, עלולים לפספס לקוחות פוטנציאלים.

אתר הוא המקום ליצר קשר ראשוני עם הלקוח הפונטציאלי שלכם, להסביר מי אתם, מה השירותים שאתם מציעים או המוצרים שאתם מוכרים. לכל אתר יש מטרות שונות בהתאם לייעוד שלו, אתר מכירות לדוגמא הוא יחידת רווח לכל דבר ולכן השאיפה היא שהוא יעמוד ביעדי מכירות

אתר אינטרנט

לא משנה אם אתם עורכי דין, סוכנות ביטוח, או מוכרים מוצרים, כנראה שאתם חייבים אתר. כמעט כל חיפוש של בעל מקצוע, מתחיל בגוגל, בפייסבוק או באינסטגרם. עסקים שאין להם נוכחות דיגיטלית, טובים ככל שיהיו, עלולים לפספס לקוחות פוטנציאלים.

אתר הוא המקום ליצר קשר ראשוני עם הלקוח הפונטציאלי שלכם, להסביר מי אתם, מה השירותים שאתם מציעים או המוצרים שאתם מוכרים. לכל אתר יש מטרות שונות בהתאם לייעוד שלו, אתר מכירות לדוגמא הוא יחידת רווח לכל דבר ולכן השאיפה היא שהוא יעמוד ביעדי מכירות.

סוגי אתרים

בחירת סוג האתר, לרוב תהיה לפי המטרה שהאתר בא לשרת:

  1. עמוד נחיתה

עמודח נחיתה הוא לא ממש אתר. הואOne page  שמסביר בכמה מילים על העסק ולרוב אפשר גם להשאיר בו ליד.

  1. אתר תדמית

אתר שהמטרה שלו זה להציג את העסק שלכם, את השירות שאתם נותנים, את החזון ואת הערכים.

  1. אתר פורטל

אתר פורטל הוא אתר שכל המטרה שלו זה לתת ידע. משתמשי האתר נכנסים אליו במטרה לצרוך תכנים.

  1. אתר מכירות

אתר מכירות , מטרתו היא למכור סחורה ולהגיע להכנסות בהתאם ליעדים החודשיים.

על ההבדלים בין אתר תדמית לאתר חנות

אתר תדמית ואתר סחר שונים באופן חד משמעי אחד מהשני. לכל אחד מהם מטרות שונות, פיתוח האתר מתבצע בתהליך שונה, זמני הפיתוח שונים והעלויות שונות:

  1. המטרה

לאתר מכירות ולאתר תדמית יש מטרות שונות שלפיהן הם נמדדים. אתר סחר, הוא אתר מכירות , השאיפה שלו זה לייצר הכנסה בגובה X בהתאם לתקציב הפרסום שהוצאנו. לעומת זאת אתר תדמית הוא אתר שבא להציג את העסק שלכם, את השירות שאתם נותנים ובמקרים רבים יתאפשר לכם להשאיר טופס ליד. זה לא משנה מה המטרה שלכם, או איזה אתר יתאים לכם, העיקר שתהיה לכם נוכחות דיגיטלית.

  1. זמני הפיתוח והמורכבות

אתר תדמית הוא אתר שפשוט יותר לפתח מאשר חנות אונליין. אתר תדמית לרוב יכלול מעט עמודים פנימיים, לא יכלול מוצרים ולרוב הנראות והטקסטים בו לא ישתנו באופן חודשי. לעומת זאת, אתר מכירות כולל בתוכו עמודים רבים (תלוי בכמות המוצרים בקטלוג), קיימת חשיבות גבוהה לעמוד הקטגוריה, עמוד המוצר וגם לעמוד הסל והקופה. אתר מכירות מורכב יותר ולכן לוקח ברוב המקרים זמן רב יותר.

  1. ממשקים

אתר תדמית ברוב המקרים לא מתממשק למערכות נוספות. ההתממשקויות שיהיו באתר מכירות יהיו בניתוב הלידים כך שיהיה אפשר למשוך אותם בקלות או במקסימום ליומן קלנדרי, על מנת לתאם פגישות. לעומת זאת, חנות וירטואלית דורשת התממשקות לכמה מערכות שונות, כמו לדוגמא, מערכת ERP במידה ויש, CRM, גוגל אנליטיקס, פורטל חברת שליחויות, מערכת דיוורים, סליקה וזה רק על קצה המזלג.

  1. שיטת פרסום

שיטות הפרסום בין אתר תדמית לאתר מכירות שונות. אתר תדמית במקרים רבים יעבוד על SEO איכותי ולא בהכרח ישקיע בקידום ממומן. לעומת זאת, אתר סחר לא יכול לחיות רק בעזרת פרסום אורגני, בסופו של דבר יש יעד חודשי שצריך לעמוד בו. התקציב החודשי של הפרסום נגזר לפי היעד.

  1. משך הטיפול והמערך העוטף

אתר תדמית פעמים רבות יסתיים בהשארת ליד, מחר בבוקר יגיע עובד מצוות המכירות וינסה להמיר את הליד. באתר סחר נדרשת מעטפת גדולה יותר. לקוח שהזמין מהאתר שלכם, חייב לקבל דרך ליצור קשר איתכם במקרה של תקלה, לכן, אתר סחר צריך להיות גם עם הפעלת שירות לקוחות שיוכל לתת מענה. בנוסף לכך, הקשר עם הלקוח לא נגמר עם סיום ההזמנה באתר, אלא רק כאשר החבילה מגיעה לביתו.

אתרי תדמית

אתרי חנות אונליין

פלטפורמות לבניית אתרים

מי לא מכיר את וויקס או את וורדפרס? מדובר על הפלטפורמות הפופולריות ביותר להקמת אתרים והן גם היו הראשונות. עם חלוף הזמן התווספו עוד ועוד פלטפורמות לבניית אתרים:

וורדפרס

נחשבת לאחת הפלטפורמות המובילות בעולם להקמת אתרים. וורדפרס היא פלטפורמה ידידותית במיוחד למנועי חיפוש (בעיקר לגוגל) ויחד עם הקוד הפתוח המאפשר לבנות אתרים מותאמים אישית, היא הפכה לפופולרית ביותר, עד כדי כך ש-30% מכלל האתרים בעולם מבוססים על וורדפרס.

על גבי הפלטפורמה הזאת אפשר להקים אתרי תדמית, בלוגים ועם תוסף ה-WooCommerce גם חנות וירטואלית. וורדפרס היא בין הפלטפורמות היחידות שמציעות לבנות מגוון רחב של סוגי אתרים על גביה. לצד היתרונות האלו, לוורדפרס יש גם מערכת ניהול תוכן, סופר ידידותית למשתמש, מה שמאפשר לבצע שינויים בקלות וביעילות.

וויקס

בעבר, וויקס הייתה הפלטפורמה הפופולרית ביותר. כמעט כל אתר היה מבוסס על וויקס, בעיקר אתרי פורטל, או בלוגים. וויקס נתנה את האפשרות להקים בחינם ובאופן עצמאי אתר לכל מטרה. הבעיה היא, שוויקס עשתה כמה טעויות אסטרטגיות, שגרמו לה לאבד את היתרון. לאט לאט פלטפורמות אחרות החלו להתפתח בעוד שוויקס משתרכת מאחור.

וויקס הפכה לפחות ידידותית למנועי חיפוש, מה שהוביל לכך שבוני אתרים החלו לפנות לפלטפורמות אחרות. האיטיות של האתרים המבוססים על הפלטפרומה הזאת, לצד מערכת ניהול תוכן לא ידידותית למשתמש, גרמה להעדפה לוורדפרס.

שופיפיי

שופיפיי היא פלטרפומה להקמת אתרי סחר (חנוית אונליין\חנויות וירטואליות) והיא מבוססת על קוד סגור. המשמעות של הקוד הסגור זה, שאין יותר מדי מקום להתאמה אישית. שופיפיי בעצם מציעה למשתמשיה לבחור בין טממפלטים שונים שירכיבו את האתר. מדובר על תבניות המוכנות מבעוד מועד ולכן אין יותר מדי מקום לתכנות מחדש.

היתרון של שופיפיי הוא, שאפשר להקים אתר בקלות ובזמן קצר יחסית. החיסרון הוא, שהאתר שלכם יראה כמו אתרים רבים אחרים וייתכן שבאיזשהו שלב תרצו להיות ייחודיים. בנוסף לכך, שופיפיי גובה דמי שימוש וגם אחוזי מהסליקה.

הכירו את אורטק דיגיטל

אז אחרי שהבנתם שכל עסק צריך אתר והבנתם איזה אתר, כאן אנחנו נכנסים לתמונה. עם שנות ניסיון רבות, מגוון רחב של אתרים שבנינו ומומחיות בבניית אתרי וורדפרס, אנחנו כאן כדי ללוות אתכם לאורך כל הדרך, עד לקבל התוצאה הרצויה. יחד נאפיין את הצרכים שלכם, את המטרות שלכם ואת השאיפות שלכם ונבנה אתר מכוון יעדים לאחר העלייה לאוויר ויחד נגיע בדיוק למקום בו אתם רוצים להיות.

לסיכום

כל עסק צריך שיהיה לו אתר. נכסים דיגיטליים היום, הפכו להיות חשובים יותר מאי פעם. יותר ויותר אנשים מאמצים את עולם האיטנרנט ומחפשים שם בעלי מקצוע, מוצרים לקנייה, או סתם חומרי קריאה, מותג שלא שם, פשוט לא קיים. אני מזמין אתכם להוציא מהעסק שלכם יותר ולהקים אתר שיעמוד במטרות העסקיות שלכם.

למה כדאי לכם לבחור בנו...

אנחנו יודעים לעצב אתרים שנראים פגזזזזז תוך דגש על חוויית המשתמש, מהירות האתר ו

עיצובים ברמה גבוהה

האתרים שאנחנו בונים ללקוחות לא פחות ממושלמים. אתרים רספוסיביים ומהירים

מותאם למנועי חיפוש

מאחר ואנחנו מגיעים בבסיס מקידום אתרים אורגני, אנחנו שמים דגש חשוב על תאימות האתר לקידום במנועי החיפוש

עומדים בזמנים

ביצוע הפרוייקט יהיה מוכן לפי הזמנים שהגדרנו ואפילו הרבה לפני, לאחר שבדקנו שהאתר מוכן לעלייה לאויר

שירות ותמיכה

האתר באויר, איזה כיף! גם אחרי שסיימנו אנחנו כאן בשבילכם לכל שאלה ועזרה

לקבלת הצעת מחיר

תנו לנו לחסוך לכם בזמן

השאירו שם + עיר + טלפון ואת השירות המבוקש

ונחזור אליכם ממש בקרוב

רוצים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים

כן, אני רוצה אתר יוקרתי שייצג אותי בכבוד!

הכנס את הפרטים שלך כאן למעלה לשיחת התאמה והיכרות ללא עלות.

להמשיך לצ'ט
1
צריכים עזרה?
הי, 👋
איך נוכל לעזור לך?